سه‌شنبه, 26 شهريور 1398
  • ساعت : ۹:۳۸:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ 
دربیست و هفتمین جلسه شورای استان صورت گرفت؛
بررسی تفاهم نامه های منعقده فیمابین شورای عالی استان و دستگاههای اجرایی

دربیست و هفتمین جلسه شورای استان صورت گرفت؛

بررسی تفاهم نامه های منعقده فیمابین شورای عالی استان و دستگاههای اجرایی

در راستای همکاری و تعامل فیمابین شورای عالی استان و دستگاههای اجرایی، تفاهم نامه های منعقده در مراکز استان بررسی و به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سمنان ، رئیس شورای استان گفت: این تفاهم نامه ها فیمابین شورای عالی استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، بانک شهر و سازمان حفاظت محیط زیست کشور منعقد شده است و سپس در ادارات استان به اجرا گذاشته خواهد شد.

عباس آل بویه افزود: همکاری متقابل در امر تهیه طرح های هادی روستایی، هماهنگی در صدور مجوز ساخت و ساز و ارائه تسهیلات در روستاها ، همکاری دوجانبه در اجرای پروژه های تحقیقاتی در حوزه توسعه و عمران روستایی و تعامل در تهیه و اجرای طرح های توسعه پایدار از مهم ترین محورهای همکاری در تفاهم نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود که با حضور  علیرضا صبری معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان سمنان مورد بررسی قرار گرفت .

وی ادامه داد: تفاهم نامه منعقده فیمابین شورای عالی استان ها و سازمان حفاظت محیط زیست در جهت جلب مشارکت های مردمی، هماهنگی و پرهیز از انجام کارهای موازی و حفظ سرمایه های عمومی و با هدف نیل به محیط زیست سالم و مطلوب برای نسل کنونی و تضمین حقوق محیط زیست آیندگان منعقد شده است که با حضور امیر عبدوس مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان بررسی و به اجرا گذاشته شد. 

رئیس شورای استان  تفاهم نامه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را نیز از دیگر موارد نام برد و افزود:  استفاده بهینه از پایگاه مردمی و توان اجرایی شوراهای اسلامی در پیشبرد امور کشور، تسریع در خدمت‌رسانی به شهروندان، حفظ و احیای بافت‌ها و عناصر تاریخی و فرهنگی، ارتقاء صنعت گردشگری و جذب گردشگر و احیاء و حمایت همه‌جانبه از تولید و فروش هنرهای سنتی و صنایع‌دستی کشور از مهم‌ترین محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه عنوان شده است که مقرر گردید در مراکز استان ها نیز اجرا شود.

 همچنین هماهنگی و همکاری در فرایند ارتقاء صنعت گردشگری و جذب گردشگر با رویکرد ایجاد تسهیلات لازم برای تأمین امکانات رفاهی و اقامتی موردنیاز گردشگران و حفظ احیای بافت‌ها و عناصر تاریخی، فرهنگی و احیاء و حمایت از هنرهای سنتی و صنایع‌دستی کشور متناسب با اختیارات و مسئولیت‌های سازمانی طرفین موضوع این تفاهم‌نامه عنوان‌شده است.

تفاهم نامه شورای عالی استان ها با بانک شهر نیز در راستای همکاری فیمابین جهت استفاده از تسهیلات ، تامین منابع مالی می باشد.

گفتنی است این تفاهم نامه  ها به امضای مرتضی الویری رئیس شورای عالی استانها و عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، علیرضا تابش ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رسیده است .

#جلسات_شورای_استان
#روابط_عمومی_شورای_اسلامی_شهر_سمنان
#سمنان_دارالمرحمه
#مدیریت_ارتباطات_و_امور_بین_الملل
#شهرداری_سمنان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0